CIUTADÀ

EL TEMPS A BENIDORM ARA

20

19:41 PM

HORA BENIDORM

14ºC

Poc núvol

N 10km/h

DIRECCIÓ I VELOCITAT DEL VENT

0%

PROBABILITATS DE PRECIPITACIONS

SELECCIONA UN PORTAL

CIUTADÀ

Informació per viure a la ciutat

COMUNICACIÓ

Prensa, Ràdio i TV

FILM OFFICE

Oficina de rodatges

SMART CITY

Indicadors de la nostra destinació

FONS EUROPEOS

Actuacions cofinançades per la UE

TRIA LES TEUES PREFERÈNCIES

SELECCIONA UNA LLENGUA PER A ESTE ORDINADOR O DISPOSITIU

Current size: 100%

AJUSTA LA GRANDÀRIA DE LLETRA
AJUSTA EL CONTRST DE LLETRA

En la seua XLIX edició, el torneig organitzat per Club Nàutic reunix 250 regatistes de tota la Comunitat Valenciana

El benidormer Mariano Cebrián destaca i triomfa en el Nadal Nàutic

05 gener 2023
Navidades Naúticas

El benidormer Mariano Cebrián, del Club Nàutic Benidorm, s'alça amb la primera plaça en les categories ILCA Sub 21 i ILCA 7 Absolut, confirmant la seua vàlua i augurant un gran futur a la vela local.

La regidora d'Esports, Mariló Cebreros, al costat d'altres membres de la corporació i el president del Club Nàutic Benidorm, organitzador de la prova, Jaume Samper, van entregar ahir de vesprada els trofeus de la quarantena novena edició del trofeu Nadal Nàutic, en la seua modalitat de Vela Lleugera que durant el dimarts i dimecres han reunit embarcacions 420, de les classes ILCA i Europa en les aigües de la Badia de Benidorm.

Mariló Cebreros va felicitar l'esportista benidormer per l'èxit obtingut "en la seua terra" i li va animar a continuar progressant en la seua carrera esportiva, així com en els estudis que cursa en la universitat. El regatista es va alçar amb el triomf en una modalitat, l'ILCA que és puntuable per al rànquing europeu.

La segona fase del Nadal Nàutic de Benidorm se celebrarà els dies 7 i 8 de gener, en les modalitats de Vela Infantil en la classe Optimist. En total, hauran competit 250 jóvens regatistes de clubs de tot el territori, el futur de la vela valenciana.

Classificació

ILCA 7 Absolut: Primer, Mariano Cebrián (Club Nàutic Benidorm). Segon, Tadeo Samorodny (Reial Club Regates d'Alacant). Tercer, Adolfo Virgili (Reial Club Regates d'Alacant).

ILCA 7 Sub 21: Primer, Mariano Cebrián (Club Nàutic Benidorm). Segon, Tadeo Samorodny (Reial Club Regates d'Alacant). Tercer, Marcos Altarriba (Reial Club Nàutic de València).

ILCA 6 Sub 21 Femení: Primera, Irene de Tomás (Reial Club Nàutic de València). Segona, Lara Himmes (Reial Club Regates d'Alacant). Tercera, Claudia Adán (Club Nàutic Santa Pola).

ILCA 6 Absolut Femení: Primera, Ángela Andújar (Club Nàutic Campello). Segona, Irene de Tomás (Reial Club Nàutic de València). Tercera, Lara Himmes (Reial Club Regates d'Alacant).

ILCA 6 Absolut Masculí: Primer, Milosz Krolikowski (Reial Club Nàutic de Torrevella). Segon, Joan Ravie (Club Nàutic Campello). Tercer, Juan Santos (Club Nàutic Altea).

ILCA 6 Sub 17 Femení: Primera, Irene de Tomás (Reial Club Nàutic de València).

ILCA 6 Sub 17 Masculí: Primer, Antonio Ramón-Borja (Real Club Regates d'Alacant). Segon, Guillermo Suárez (Club Nàutic Altea). Tercer, Gabriel Sánchez (Reial Club Nàutic de València).

ILCA 6 Sub 19 Femení: Primera, Irene de Tomás (Reial Club Nàutic de València). Segona, Chiara Bartolo (Club Nàutic Santa Pola). Tercera, Adriana Castro (Reial Club Nàutic de Torrevella).

ILCA 6 Sub 19 Masculí: Primer, Milosz Krolikowski (Reial Club Nàutic de Torrevieia). Segon, Juan Santos (Club Nàutic Altea). Tercer, Guillermo Rodríguez (Reial Club Regates d'Alacant).

ILCA 4 Sub 16 Femení: Primera, Carlota Ballester (Reial Club Nàutic de Torrevella). Segona, Paloma López (Real Club Nàutic de Torrevella). Tercera, Berta Ramón-Borja (Reial Club Regates d'Alacant).

ILCA 4 Sub 16 Masculí: Primer, Jorge Santos (Club Nàutic d'Altea). Segon, Juan Castejón (Reial Club Regates d'Alacant). Tercer, Víctor Sellés (Club Nàutic Santa Pola).

ILCA 4 Sub 18 Femení: Primera, Mara Williams (Reial Club Nàutic de València). Segona, Carlota Ballester (Reial Club Nàutic de Torrevella). Tercera, Julia Pérez (Club Nàutic Campello).

ILCA 4 Sub 18 Masculí: Primer, Pedro Adán (Club Nàutic Santa Pola). Segon, Joaquín Valero (Reial Club Regates d'Alacant). Tercer, Jorge Santos (Club Nàutic Altea).

ILCA 4 Absolut: Primer, Pedro Adán (Club Nàutic Santa Pola). Segon, Joaquín Valero (Reial Club Regates d'Alacant). Tercer, Jorge Santos (Club Nàutic Altea).

420 Sub 17 Masculí: Primers, Fernando Puig i Kevin Lenis (Club Nàutic Xàbia). Segons, Carmen García i Alfonso Amillo (Club Nàutic Altea). Tercers, Javier Vallés i Pere Pau (Club Nàutic Moraira).

420 Sub 19 Femení: Primeres, Lucy Crosbie i Arantza Reig (Club Nàutic Xàbia). Segones, Ivone Cudet i Alexis Caudet (Club Nàutic Castelló).

420 Sub 19 Masculí: Primers, Miguel Campos i Pablo Moreno (RCR Alacant i RCN València). Segons, Fernando Puig i Kevin Lenis (Club Nàutic Xàbia). Tercers, Carmen García i Alfonso Amillo (Club Nàutic Altea).

420 Sub Absolut: Primers, Miguel Campos i Pablo Moreno (RCR Alacant i RCN València). Segones, Lucy Crosbie i Arantza Reig (Club Nàutic Xàbia). Tercers, Fernando Puig i Kevin Lenis (Club Nàutic Xàbia).