El Col·legi Els Tolls de Benidorm premiat amb el 'Segell Vida Saludable' pel Ministeri d'Educació

0
0
El Col·legi Els Tolls de Benidorm premiat amb el 'Segell Vida Saludable' pel Ministeri d'Educació
El Col·legi Els Tolls de Benidorm premiat amb el 'Segell Vida Saludable' pel Ministeri d'Educació

El CEIP Els Tolls de Benidorm ha sigut reconegut amb el distintiu de qualitat 'Segell Vida Saludable' que atorga el Ministeri d'Educació i Formació Professional al qual han optat en esta edició més de dos-cents centres de tota Espanya sent reconeguts amb este guardó cinquanta-sis, entre ells, el CEIP Els Tolls de Benidorm.

Es tracta d'un reconeixement públic per als centres docents, tant públics com privats sostinguts amb fons públics i privats, que fomenten l'aprenentatge de la salut en l'àmbit educatiu, així com l'assumpció de pràctiques de vida saludable i una educació física que permeta l'adequat desenvolupament personal i social al llarg de l'escolarització dels alumnes.

La regidora d'Educació de Benidorm, Maite Moreno, ha manifestat que "este reconeixement suposa un impuls al treball que, des de fa anys, es duu a terme en molts centres docents de Benidorm, que fomenten hàbits de vida saludable entre els escolars mitjançant diferents programes".

El director del CEIP Els Tolls, Marco Antonio Gayá Reig, ha destacat que "en el nostre centre fa anys que desenvolupem tallers, projectes innovadors d'educació emocional i resolució de conflictes, així com projectes que fomenten l'activitat física i la salut entre els nostres alumnes", i ha afegit que "l'única cosa que hem fet és proposar-li al Consell Escolar i al Claustre plasmar aqueix treball d'anys en un informe, i gràcies a això hem obtingut este reconeixement".

A la Marina Baixa només dos centres han obtingut este premi: el CEIP Els Tolls i el CEIP VI l'Alfás.